Edu Play Kimdir?

 

Edu Play, STEM yaklaşımıyla, uygulamalı eğitim materyalleri hizmeti veren bir firmadır. STEM bilim, teknoloji, mühendislik, matematik kelimelerinin İngilizce baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. STEM yaklaşımında sayısal disiplinlerin organik bir bütünlükle ele alınması esası vardır. Aynı zamanda bilgi ve beceri, teori ve pratik, merak ve üretkenlik STEM etkinliklerinde iç içedir.

Edu Play sekiz yıllık STEM materyalleri ve etkinlikleri tecrübesine sahiptir. Türkiye'de bu konuda öncü konumdaki kurumlardan biridir. Ürünleri elli yldır sürekli kendini geliştirerek dünya standartlarındaki eğitim kurumlarında kullanılagelmiştir. Bu ürünler gerçek hayattaki teknolojileri neredeyse birebir modelleyebilmektedir. Basit bir taklit oluşturmanın ötesine geçerek çocukların mühendisliğin ve teknolojinin reel işleyişini anlamasını sağlamaktadır.

Edu Play okulda öğrenilenlerin meslek sahibi olma çağını beklemeden uygulamaya dönüşmesini amaçlar. Ebeveynlerin çocuklarıyla kaliteli zaman geçirmesi için eğlenceli fırsatlar sunar. Prototip niteliğindeki maketlerini geleceğin mühendislerinin hayal gücüne teslim eder.